Opis produktu

Rekuperator ścienny EBERG REQU

KOD EAN: REQU +100 5903357332280, REQU 160 5903357331740, REQU+ 160 5903357331757, REQU R+ 160 5903357331764

Rekuperator ścienny REQU to nowoczesne rozwiązanie przeznaczone do zapewniania wymiany powietrza z jednoczesnym odzyskiem energii cieplnej. W porównaniu do centralnych systemów wentylacji, nie ma konieczności rozprowadzania kanałów wentylacyjnych. Urządzenie montowane jest w ścianie zewnętrznej budynku i wymaga bezpośredniego przyłączenia do instalacji elektrycznej. Dzięki zastosowaniu rekuperatora nie tylko oszczędzamy energię cieplną, ale również dbamy o stan techniczny budynku.
System ten zajmuje mało miejsca w pomieszczeniu, idealnie sprawdzi się w przypadku wentylowania pojedynczych pomieszczeń, całych mieszkań, jak i budynków wielorodzinnych. Rekuperatory zostały zaprojektowane z dbałością o detale, ich wzornictwo będzie pasowało zarówno do pomieszczeń w stylu nowoczesnym jak i klasycznym.
W wersji podstawowej REQU może pracować jako pojedyncze urządzenie, wersja REQU+ umożliwia komunikację przewodową jednostek, natomiast w wersji REQU R+ urządzenia komunikuja się ze sobą za pomocą sygnału radiowego.

Zasada działania
System działa na zasadzie zmiennej wentylacji. Urządzenie na przemian usuwa zużyte powietrze, ogrzewając przy tym zintegrowany wymiennik ceramiczny, a następnie, przez ten sam wymiennik, nawiewa strumień świeżego filtrowanego powietrza o podwyższonej temperaturze. Kierunek przepływu zmienia się co 70 s. Skutecznie usuwa nadmiar wilgoci i kontroluje jej poziom w pomieszczeniu.

Budowa
Rekuperator wyposażony jest w ceramiczny wymiennik o sprawności odzysku ciepła do 90%, automatyczną przepustnicę odcinającą, która zapobiega wtargnięciu zimnego powietrza przy wyłączonym urządzeniu oraz bezszczotkowy silnik, który zapewnia wysoką sprawność i niski pobór prądu. Konstrukcja umożliwia łatwe czyszczenie i konserwację.  Filtry na wlocie oraz wylocie zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń do pomieszczenia. Dzięki zamontowaniu urządzenia ze spadkiem „na zewnątrz”  nie ma konieczności odprowadzania skroplin do kanalizacji. W wersji REQU+ oraz REQU R+ rekuperator wyposażony jest w czujnik zmierzchu, czujnik wilgotności oraz diodę sygnalizującą pracę urządzenia i konieczność wymiany filtra.

Sterowanie
W zależności od wersji sterowanie rekuperatorem możliwe jest za pomocą przełącznika ściennego (wersja REQU), pilota bezprzewodowego dostarczonego w zestawie lub opcjonalnego sterownika ściennego (wersje REQU+, REQU R+)

Maksymalna temperatura pracy
50°C

Zastosowanie
Budunki mieszkalne, biurowe oraz użyteczności publicznej.

Cechy i funkcje

  • 3 warianty automatyki: REQU/REQU+/REQU R+
  • ceramiczny wymiennik o odzysku ciepła do 90%
  • praca w temperaturach -30°C +50°C
  • niski poziom hałasu
  • automatyczna przepustnica odcinająca
  • szybki i prosty montaż, łatwy dostęp serwisowy
  • czujnik wilgotności oraz czujnik zmierzchu (wersja REQU+ oraz REQU R+)
  • montaż w przegrodzie 250-500 mm, możliwość przystosowania długości
  • brak konieczności odprowadzenia skroplin do kanalizacji
  • dioda sygnalizująca pracę urządzenia i konieczność wymiany filtra (wersja REQU+, REQU R+)

Specyfikacja techniczna

Karta Katalogowa

Dokumentacja Techniczna

Broszura