1

Opis produktu

MINI OSUSZACZ POWIETRZA EBERG ZOE

  • Niewielki rozmiar i waga – łatwość przenoszenia, możliwość pracy w dowolnym miejscu np. na szafce lub biurku
  • Duży zbiornik – pozwalający na dwa dni nieustannej pracy urządzenia

Mały i elegancki osuszacz domowy firmy EBERG. Niezastąpiony we wszelkich wilgotnych pomieszczeniach o małej kubaturze takich jak: garderoby, większe szafy, spiżarnie, suszarnie, komórki gospodarcze, sypialnie, poddasza, piwnice oraz wszędzie tam, gdzie wentylacja jest ograniczona.

Osusza aż 300 ml wody w ciągu 24 h. Pojemność zbiornika pozwala na aż 48h nieustannej pracy urządzenia.

Proces osuszania automatycznie się wyłączy, gdy zbiornik będzie pełny. Urządzenie poinformuje o tym użytkownika sygnałem dźwiękowym oraz świecącą na pomarańczowo diodą na panelu sterowania.

Pojemnik ten z łatwością można wyjąć i opróżnić. Po odłożeniu zbiornika urządzenie będzie gotowe do dalszej pracy.

Odpowiednia zawartość wilgoci w powietrzu

Wilgotność powietrza jest często niedocenianym i bagatelizowanym parametrem powietrza. Jej nadmiar w pomieszczeniu może znacząco wpłynąć na samopoczucie, a także zdrowie osób w nim przebywających.

Większość ludzi nie jest w stanie odczuć zmiany wilgotności nawet do 30% różnicy. W praktyce nie łączy się więc ze sobą licznych negatywnych przyczyn oddziaływania zbyt wilgotnego powietrza występującego w pomieszczeniach zamkniętych, uważając, że jest to nieuniknione i naturalne.

Zbyt duża wilgoć przyczynia się do powstawania różnego rodzaju wykwitów na ścianach i sufitach tj. pleśnie i grzyby. Są to silne alergeny, szczególnie niebezpieczne dla dzieci, osób starszych, osób o obniżonej odporności lub cierpiących na alergię.

Nadmiar wody wykrapla się na powierzchniach ścian obniżając ich temperaturę, powodując tym samym wzrost kosztów ogrzewania. Wilgoć niszczy także elementy drewniane np. meble, panele podłogowe itp.

Zastosowana technologia - zintegrowany element Peltiera

Osuszacz EBERG MAK nie wykorzystuje klasycznej sprężarki, lecz zintegrowany element Peltiera znany także jako TEC (theromelectric cooler).

Podobnie jak w przypadku osuszaczy z wbudowaną sprężarką także w przypadku tego urządzenia, do osuszania powietrza wykorzystuje się wykraplanie cząsteczek wody na elektrodzie o niskiej temperaturze.

Niską temperaturę uzyskuje się poprzez zjawisko pochłaniania energii z jednego złącza i wydzielania jej na drugim złączu w wyniku przepływu prądu – zjawisko to nazywane jest efektem Peltiera. Powstała różnica temperatur powoduje kondensacje/wykroplenie pary wodnej, która spływa do zbiornika.

Zaletami tego rozwiązania jest:

  • Kompaktowość przetworników termoelektrycznych – pozwala to na konstruowanie małych urządzeń.
  • Komfort pracy – brak hałaśliwych kompresorów znanych z klasycznych osuszaczy.
  • Niewielka waga – brak sprężarki wraz z układem chłodzącym napełnionym czynnikiem.
  • Ekologia – brak szkodliwych dla środowiska czynników chłodniczych.

Łatwość obsługi

Obsługa najprostsza z możliwych! Wystarczy podłączyć do prądu i nacisnąć jeden przycisk. Osuszacz włączy się i rozpocznie swoją pracę, którą będzie wykonywał aż do zapełnienia się zbiornika. Wtedy proces osuszania zakończy się, a urządzenie poinformuje użytkownika o konieczności opróżnienia zbiornika sygnałem dźwiękowym oraz świetlnym.

Specyfikacja techniczna

Zdolność osuszania
300 ml/24h

Zbiornik na wodę
600 ml

Pobór energi 
23W

Zasilanie 
DC 9V 2.5A

Technologia osuszania
efekt Peltiera

Waga
1 kg

Głośność 
 35 dB

Wymiary produktu
23 x 15 x 15 cm

Karta katalogowa

Instrukcja obsługi