1

Opis produktu

OSUSZACZ/OCZYSZCZACZ POWIETRZA EBERG MAK

Twoje rozwiązanie na zanieczyszczone i zbyt wilgotne powietrze!

 • Niewielka waga i wymiary – łatwy do przenoszenia, można położyć go w dowolnym miejscu, nie zajmuje dużo miejsca
  Nowoczesny design – zgodny z najnowszymi trendami uniwersalny wygląd pasujący do każdego wnętrza
  Duży zbiornik – 1000 ml gwarantujący długą pracę urządzenia bez konieczności opróżniania

Niewielki i designerski oczyszczacz z funkcją osuszacza domowego firmy EBERG.

Niezastąpiony we wszelkich wilgotnych pomieszczeniach o średniej wielkości takich jak: sypialnie, pokoje dzienne, garderoby, suszarnie, komórki gospodarcze, poddasza oraz wszędzie tam gdzie występuje problem nadmiernej wilgotności.

Oczyszcza powietrze w pomieszczeniu z większości zanieczyszczeń: ultra mikroskopijnych cząsteczek (UFPs < 0.1 μm), 99,95% warstwy smogu – pyłu zawieszonego PM2.5 / PM10, a także wirusów, bakterii, grzybów i zarodników pleśni dzięki zastosowaniu filtra HEPA H13.

Wydajność oczyszczania wynosi 130 m3/h.

Osusza aż 750 ml wody w ciągu 24 h. Pojemność zbiornika pozwala na 36 h nieustannej pracy urządzenia.

Proces osuszania automatycznie się wyłączy, gdy zbiornik będzie pełny. Urządzenie poinformuje o tym użytkownika sygnałem dźwiękowym oraz migającą na czerwoną diodą na panelu sterowania.

Pojemnik ten z łatwością można wyjąć i opróżnić. Po odłożeniu zbiornika urządzenie będzie gotowe do dalszej pracy.

Wbudowany moduł WiFi pozwala na zdalne sterowanie funkcjami oczyszczacza w wygodny sposób z poziomu aplikacji w smartphonie.

Odpowiednia zawartość wilgoci w powietrzu

Wilgotność powietrza jest często niedocenianym i bagatelizowanym parametrem powietrza. Jej nadmiar w pomieszczeniu może znacząco wpłynąć na samopoczucie, a także zdrowie osób w nim przebywających.

Większość ludzi nie jest w stanie odczuć zmiany wilgotności nawet do 30% różnicy. W praktyce nie łączy się więc ze sobą licznych negatywnych przyczyn oddziaływania zbyt wilgotnego powietrza występującego w pomieszczeniach zamkniętych, uważając, że jest to nieuniknione i naturalne.

Zbyt duża wilgoć przyczynia się do powstawania różnego rodzaju wykwitów na ścianach i sufitach tj. pleśnie i grzyby. Są to silne alergeny, szczególnie niebezpieczne dla dzieci, osób starszych, osób o obniżonej odporności lub cierpiących na alergię.

Nadmiar wody wykrapla się na powierzchniach ścian obniżając ich temperaturę, powodując tym samym wzrost kosztów ogrzewania. Wilgoć niszczy także elementy drewniane np. meble, panele podłogowe itp.

Ergonomiczny przepływ powietrza

W wyniku pracy wentylatora powietrze zaciągane jest do urządzenia przez specjalnie perforowaną powierzchnię z przodu urządzenia.

Strumień powietrza przechodzi następnie przez filtr HEPA klasy H13, gdzie zanieczyszczenia są neutralizowane. Dzięki temu oczyszczacz MAK jest w stanie usunąć z powietrza aż 99.95% zanieczyszczeń!

Wylot górny ze se specjalnie wyprofilowanymi łopatkami zapewnia odpowiednie rozprowadzenie oczyszczonego powietrza w całej objętości pomieszczenia.

 

Zastosowana technologia - zintegrowany element Peltiera

Osuszacz EBERG MAK nie wykorzystuje klasycznej sprężarki, lecz zintegrowany element Peltiera znany także jako TEC (theromelectric cooler).

Podobnie jak w przypadku osuszaczy z wbudowaną sprężarką także w przypadku tego urządzenia, do osuszania powietrza wykorzystuje się wykraplanie cząsteczek wody na elektrodzie o niskiej temperaturze.

Niską temperaturę uzyskuje się poprzez zjawisko pochłaniania energii z jednego złącza i wydzielania jej na drugim złączu w wyniku przepływu prądu – zjawisko to nazywane jest efektem Peltiera. Powstała różnica temperatur powoduje kondensacje/wykroplenie pary wodnej, która spływa do zbiornika.

Zaletami tego rozwiązania jest:

 • Kompaktowość przetworników termoelektrycznych – pozwala to na konstruowanie małych urządzeń.
 • Komfort pracy – brak hałaśliwych kompresorów znanych z klasycznych osuszaczy.
 • Niewielka waga – brak sprężarki wraz z układem chłodzącym napełnionym czynnikiem.
 • Ekologia – brak szkodliwych dla środowiska czynników chłodniczych.

Panel sterowania

 1. Włącznik funkcji oczyszczania powietrza
 2. Włącznik funkcji osuszania
 3. Wybór trybu pracy – Niski / Wysoki
 4. Przycisk funkcji WiFi
 5. Kontrolka pracy urządzenia / wskaźnik pełnego zbiornika wody

Aplikacja mobilna

Sterowanie oczyszczaczem może odbywać się za pomocą aplikacji mobilnej z dowolnego miejsca na świecie. Pełni ona funkcję pilota i posiada wszystkie opcje dostępne na panelu sterowania.

Pozwala to na minimalizowanie zużycia energii oraz całkowitą kontrolę nad pracą urządzenia. Dzięki synchronizacji z systemem Amazon Alexa i Google Assistant urządzenie to może stać się częścią domowej sieci sterowania inteligentnym domem.

Aplikacja dostępna na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.

Niezależny tryb osuszania

Tryb osuszania załączany jest osobnym przyciskiem – nie uruchamia się wraz z włączeniem urządzenia.

Gwarantuje to pełną swobodę korzystania z tej funkcji tylko wtedy, gdy jest ona konieczna. Gdy wilgotność jest na prawidłowym poziomie można korzystać z urządzenia jako „tylko oczyszczacza”.

Gdy kondensat (wykroplona para wodna z powietrza) wypełni cały zbiornik, urządzenie automatycznie wyłączy tryb osuszania, nie przerywając pracy oczyszczacza i poinformuje użytkownika sygnałem dźwiękowym oraz migającą na czerwoną diodą na panelu sterowania.

Specyfikacja techniczna

Zdolność osuszania
 750 ml/24h

Zbiornik na wodę
1l

Pobór energi 
45W

Klasa filtra
HEPA H13

Wydajność oczyszczania
130 m³/h

Waga
2,7 kg

Głośność 
 ~50 dB

Wymiary produktu
32 x 19 x 21 cm

Karta katalogowa

Instrukcja obsługi