EDO_1

Opis produktu

NAWILŻACZ ULTRADŹWIĘKOWY EDO

Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych


Wilgotność powietrza jest często niedocenianym i bagatelizowanym parametrem powietrza. Jej niedobór w pomieszczeniu może znacząco wpłynąć na samopoczucie, a także zdrowie osób w nim przebywających.
Większość ludzi nie jest w stanie odczuć zmiany wilgotności nawet do 30% różnicy. W praktyce nie łączy się więc ze sobą licznych negatywnych przyczyn oddziaływania zbyt suchego powietrza występującego w pomieszczeniach zamkniętych, uważając, że jest to nieuniknione i naturalne.
Jednak zwłaszcza w okresach grzewczych kontrola wilgotności powietrza jest szczególnie ważna. Suche powietrze sprzyja wysuszaniu śluzówki, unoszeniu się cząsteczek kurzu, roztoczy i innych zanieczyszczeń. Prowadzi to do podrażnień górnych dróg oddechowych wywołując infekcje i alergie. Nawilżacz EDO z automatycznym higrostatem odpowiednio zadba, by powietrze w pomieszczeniu zawsze miało odpowiednią wilgotność.

System ultradźwiękowy

Przy pomocy drgań o dużej częstotliwości, krople wody zostają rozbite na drobne cząsteczki, które następnie zostają rozprowadzane po pomieszczeniu poprzez specjalną obrotową dyszę. Nawilżacze ultradźwiękowe tworzą rześkie, nawilżone powietrze, roztaczając wokół siebie delikatną przyjemną mgiełkę. Takie rozwiązanie zapobiega powstawaniu „kałuży” wokół urządzenia, jak również nie podgrzewa powietrza, przez co nawilżacz pozostaje funkcjonalny nawet w upalne dni. Nawilżacz ultradźwiękowy EBERG EDO tworzy rześkie, nawilżone powietrze, roztaczając wokół siebie delikatną i przyjemną mgiełkę.

Automatyczny higrostat

Zakres wilgotności możliwej do ustawienia wynosi od 40% do 90%.
Po ustawieniu pożądanej wartości urządzenie będzie pracować tak długo, aż wilgotność otoczenia osiągnie zadany poziom. Nawilżacz przełączy się wtedy w tryb czuwania/standby mode, w którym wbudowany higrometr na bieżąco będzie monitorował stan powietrza. Po obniżeniu wilgotności poniżej zadanego poziomu urządzenie włączy się ponownie. Pozwala to na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, jak również zapobiega wygenerowaniu zbyt dużej ilości pary wodnej.

Zalety

 • wydajność nawilżania: 300 g/h
 • jonizator neutralizujący szkodliwe jony dodatnie
 • aromaterapia
 • nowoczesny wyświetlacz LED
 • dotykowy panel sterowania
 • pilot do wygodnego sterowania funkcjami
 • 3 poziomy nawilżania
 • automatyczny higrostat
 • obrotowa dysza 360°
 • nowoczesny i elegancki design
 • wymienny filtr zmiękczający wodę

Wydajność nawilżania
250-300 g/h

Pojemność zbiornika 
4 l

Poziomy nawilżania 
3

Pobór mocy
23 W

Sterowanie 
Pilot, dotykowy panel sterownia z wyświetlaczem LED

Długość przewodu zasilającego
1 m

Wymiary
18,8×18,8×28 cm

Waga
1,25 kg

Karta katalogowa

Instrukcja obsługi